E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Rama: Sandër Lleshaj më ka paraqitur dorëheqjen

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për herë të parë lidhur me vrasjen e 25-vjeçarit Klodiian Rasha, dy netë më parë nga një efektiv policie.

Rama u shpreh se Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i kishte paraqitur dorëheqjen.

Kreu i qeverisë, megjithatë u shpreh krenar për përgjegjësinë qytetare të Ministrit.

Edi Rama: ”Ministri Lleshaj më ka njoftuar dhe më ka paraqitur dorëheqjen e tij. I kam thënë të më pres sa të kthehem se dua ta shihja dhe të bisedoja me të sy më sy. Sot ta mësojnë të gjithë ata se në këtë vend nuk janë të gjithë njësoj, as politikanët. Ai nuk ka asnjë lidhe me aktin e police por është vrarë një djalë dhe është hapur një varrë dhe një plagë në shpirtin e shqiptarëve. Jam krenar për përgjegjësinë e tij qytetare.”

Ndër të tjera, Rama i shprehu ngushëllimet familjes së Klodian Rashës, dhe garantoi se efetktivi i policisë do hetohet dhe do marrë dënimin e merituar nga drejtësia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...