E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

“Rama pëson parainfarkt”, ish-deputeti nxjerr detajet

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, bën me dije se kryeministri Rama është shtruar në një spital privat, pasi ka pësuar një parainfarkt nga protesta e opozitës. Sipas burimeve të Balliut, gjëndja shëndetësore e Ramës ka qenë e rënduar, kjo për shkak të zhvilimeve të fundit politike.

“Skandalet si vjedhja e Unazës, kanabizimi i vendit, droga, implikimet e qeverisë me krimin, dosja 339 apo 184 dhe patjetër revolta qytetare janë arsyet e gjendjes së tij”, shkruan ndër të tjera ai.

Teksa i uron shërim të shpejtë kryeministrit, ish-deputeti i PD-së i drejtohet Ramës me një kërkesë, që të japë dorëheqjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...