E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Rama nxjerr videon: Papunësia ra në nivel historik 11.5 për qind

Më të lexuarat

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në të cilën tregon sesi qeveria ka punuar për zbutjen e papunësisë në vend.

Përmes një postimi në Facebook, Rama deklaron se papunësia ka rënë në 11.5 %, të cilin e konsideron një nivel historik.

Postimi i plotë:

ERTV Info?: ?Papunësia zbret në nivel historik, 11.5%✅

?70 mijë shqiptarë që jetojnë në Kanada përfitojnë pension pavarësisht ku kanë punuar ????

?740 persona u punësuan nga Zyrat e Punës për 1⃣ javë

?Sekuestrohen 10 mijë ton karburant jashtë standardeve ???

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...