E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Rama nxjerr mesazhin e Robert Ndrenikës: Vaksinimi, akt dashurie

Kryeministri Rama i është rikthyer sërish sensibilizimit në masë të qytetarëve, për bërjen e vaksinës.

Teksa ka shpërndarë mesazhin e aktorit të mirënjohur Robert Ndrenika, vihet theksi tek vaksinimi kundër Covid-19.

Ndrenika shprehet se vaksinimi është një akt dashurie, për të na mbrojtur dhe për të jetuar më pranë njëri-tjetrit.

“Nipërit dhe mbesat nuk reshtin së na dhëni dashuri ne gjyshërve. Jam i bindur se edhe vaksinimi është një akt dashurie, për të na mbrojtur ne e për të jetuar më gjatë pranë njëri-tjetrit”, mbyllet mesazhi i tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...