E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Rama: Numri i qytetarëve që furnizohen me ujë 24 orë, 10 herë më i lartë se 7 vite më parë

Kryeministri Edi Rama ka bërë një krahasim për numrin e banorëve të cilët furnizohen me ujë të pijshëm 24 orë.

Sipas tij, krahasuar me 7 vite më parë ky numër është 10 herë më i lartë.

Kryeministri u shpreh se në vitin 2023, do ketë ujë në çdo çezëm të Shqipërisë

”MIRËMËNGJES

dhe me këtë fakt të punës sonë të pandërprerë në këto vite për mbylljen e plagës shumë e shumëvjeçare të mungesës së ujit, falë së cilës në dhjetor arrijmë dhjetëfishimin e numrit të banorëve që kanë 24 orë ujë krahasuar me 7 vjet më parë, ju uroj një ditë të mbarë’’, shkruan Rama në Facebook.

MIRËMËNGJES 😊dhe me këtë fakt të punës sonë të pandërprerë në këto vite për mbylljen e plagës shumë e shumëvjeçare të…

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 8 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...