E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Rama: Nuk do doja kurrë që gjërat mes nesh dhe Metës të arrinin në këtë pikë

Kryetiminsitri Edi Rama, ka komentuar marrëdhënien me Presidentin e Republikës Ilir Meta, e shoqëruar gjithmonë me ulje-ngritje.

Nga Skrapari, ku zhvilloi një bashkëbisedim me strukturat e Partisë Socialiste, ama tha se gjërat mes Metës dhe PS-së kanë mbërritur në pikën ku nuk ka më kthim pas, megjithatë ai i është falënderues Presidentit për dy gjëra.

Rama përmendi faktin se Meta e ka bërë të njihet me atë që e konsideroi eksperiencën më të bukur” që mund të ketë njeriu në Shqipëri, kanionet dhe që e ka “futur” në shtëpitë e skraparllinjve.

Edi Rama: ”Ilir Metës i jam falënderues sepse më ka bërë të njihem me një nga eksperiencat më të bukura që njeriut mund të ketë në të gjithë Shqipërinë, me kanionet. I jam falënderues që më ka futur në shtëpitë tuaja. Nuk do doja kurrë që gjërat mes Ilir Metës dhe familjes socialiste, progresiste të kishin arritur në këtë pikë ku nuk ka kthim mbrapa.”

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....