E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Rama nga shtëpia e Gjergj Fishtës: Dallimi mes asaj që kishim dhe që duam

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social, Facebook fotot e shtëpisë së rikonstruktuar të shkrimtarit të madh, Gjergj Fishta.

Rama thekson se ashtu si kjo shtëpi, është edhe dallimi mes Shqipërisë që kishim dje, Shqipërisë që kemi sot, e Shqipërisë që duam dhe do të kemi nesër.

”Ja kështu si dallimi mes shtëpisë së At Gjergj Fishtës deri dje, copë-copë dhe sot, e rimëkëmbur, po në nevojë për t’u sistemuar me orenditë e brendshme, është edhe dallimi në çdo fushë mes Shqipërisë që kishim dje, Shqipërisë që kemi sot, e Shqipërisë që duam dhe do të kemi nesër”, shkruan Rama.

Ja kështu si dallimi mes shtëpisë së At Gjergj Fishtës deri dje, copë-copë dhe sot, e rimëkëmbur, po në nevojë për t'u…

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 23 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...