E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

Rama: Në Vlorë s’ka gojë të flasë njeri, çfarë them e bëj

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot nga afër punimet në lotin e dytë të rrugës së Lumit të Vlorës në fshatin Brataj, që do të jetë në aks që do të lidhë dhe me Himarën.

Teksa u njoh nga afër me projektin në fjalë, kreu i qeverisë iu dha dhe një mesazh të qartë vlonjatëve, ndërsa shtoi se ata janë të vetmit që nuk duhet të hapin gojën, pasi sipas tij, çfarë e ka thënë e ka bërë.

Edi Rama: “Këto dy akse, aksi që lidh Tepelenën me detin dhe aksi që lidh Labërinë, duke bërë të mundur të përshkohet rruga nga Vlora, deri në bregdet, nga ana tjetër në Himarë, me një udhëtim panoramik, mes luginës dhe fushave, është spektakël. Kjo do nxisin argotizmin në këtë zonë. Sepse është afër detit. Patjetër që do të nisin prodhimin se do të lidhet më shpejt bazën prodhuese me tregun. Spektakël. Kur kemi ardhur herën e parë këtu, shkuam në Brataj dhe më pas bllokim 3 ditë nga mesi.

Atëherë e kemi bërë 1 orë e 30 apo dhe 2 orë. Ata të Selenicës sqaroi mirë. Mos të më bëjnë mua mesazhe ata. Se nëse ka një komunitet që s’ka fare gojë të vërë ne diskutim që unë ça them e bëj, është ky komunitet këtu. Në gjithë bashkinë Vlorë s’ka gojë të flasë njeri; ‘jo po na thatë, jo s’na thatë’. Rialokimi i fondit ka qenë për arsye të logjikës së buxhetit, pasi nuk ishim në fazën për ta filluar atë. Se kjo s’do të thotë se ne s’do e bëjmë atë. Se dhe po mos të duan ata, ne do e bëjmë rrugën.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...

Kina e zgjeron sfidën ndaj Perëndimit, po synon që të ‘pushtojë’ hënën

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Sfida midis fuqive të mëdha, nuk është e kufizuar vetëm në planetin tonë. Në rast se në të shkuarën hapësira ishte...