E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Rama në maternitetin “Koço Gliozheni”, u jep nënave të reja çekun e lindjes

Kryeministri Edi Rama nisi mëngjesin e 1 Janarit 2021 duke vizituar bebet që lindën në ditën e parë të vitit.

I pranishëm në maternitetin ‘Koço Glozheni’ aty ku nënat sollën në jetë fëmijët e parë për këtë vit, Rama i shpërndau aty çekun e lindjes.

Së bashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu vizituan një nga një dhomat ku ishin të pranishme nënat që sollën në jetë fëmijët.

Duke qënë se në maternitet më së shumti ishin vajza ato që erdhën në jetë kryeministri u shpreh: ‘Është vit i mbarë se ka ardhur me një seri gocash, bam bam bam’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...