E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Rama në Athinë, del foto nga dreka me Mitsotakis

Kryemnistri Edi Rama zhvilloi një vizitë zyrtare në Greqi, ku u takua fillimisht me Ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias dhe homologun, Kyriakos Mitsotakis.

Në drekën e punës zhvilluar midis krerëve të qeverieve të dy vendeve, i pranishëm ishte dhe ministri Dendias, ndërsa gruaja ne krah të Mitsotakis është Eleni Sourani, ambasadorja e Greqisë në Shqipëri.

Sipas mediave greke, në fokus të bisedimeve mes Ramës, Mitsotakis dhe Dendias, ishte dekreti presidencial i Greqisë për zgjerimin e zonës detare.

Një ditë para se të nisej në Turqi, Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin Dendias. Ky i fundit shkruante se në këtë bisedë kanë folur për zhvillimet më të fundit rajonale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...

Kryemadhi: Varfëria ka arritur kulmin. Me këtë ritëm, njerëzit do vjedhin

Ditëne  djeshme, Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, prezantoi programin elektoral me të cilin do kërkojë votat e shqiptarëve më 25 prill. E...

Pse nuk po vijnë vaksinat e Pfizer? Përgjigjet zv.ministrja Rakacolli

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka shpjeguar se përse nuk kanë ardhur dozat e premtuara nga kryeministrit Edi Rama. Disa javë më parë, me mbërritjen...

Video/ Futbollisti shqiptar shënon me mjeshtëri në Kupën e Mbretit të Spanjës

Mesfushori shqiptar Enis Bardhi shënoi një gol fantastik në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Real Valadolidit. 25-vjeçari ekzekutoi saktë goditjen e dënimit duke kaluar...