E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Rama ndez ‘motorët e fushatës’, ja cili është hapi i radhës

Kryeministri Rama ka mbledhur pasditen e sotme në selinë e partisë rozë, krerët politik të kësaj force politike në 12 qarqet e vendit. Pas miratimit të kodit të ri zgjedhor, Rama ka ndezur motorët e fushatës elektorale. Ndërsa PD, prej javësh ka filluar procesin e përzgjedhjes së deputetëve nëpër qarqe, në bazë të votimit të vetë demokratëve.

Burime nga selia rozë bëjnë me dije se me ta do të flitet lidhur me Asamblenë Kombëtare që do të zhvillohet ditën e premte te Amfiteatri i Tiranës, ku do të diskutohet angazhimi politik i strukturave në zgjedhje. Më herët Rama është shprehur se ka pakënaqësi me punët brenda partisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Merr detyrën Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike, politika bëhet bashkë

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...