E mërkurë, 16 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Rama me bizneset Start Up e sipërmarrje të reja: Kemi bërë një zhvillim kolosal

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim online me përfaqësues të bizneseve Start Up dhe sipërmarrje të reja përfituese nga skemat mbështetëse të qeverisë.

Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se është bërë një zhvillim kolosal, duke u dhënë mundësi shumë individëve të marrin shërbime pa kosto.

Edi Rama: ”Roli i sipërmarrjeve të reja, të nisura nga të rinjtë, kanë marrë gjithnjë e më rëndësi, në një funksion të një zhvillimi ekonomik të bazuar te dijet e reja. Kemi dhënë ndihmesë për të gjitha bizneset e vogla dhe kemi krijuar një klimë të mirë në funksion të nxitjes së sipërmarrjeve të reja. Aprovimi I ligjit të ti të pagesave i hap rrugën zhvillimeve, duke krijuar kushte të reja. Kjo do zgjerojë tregun me aktore të rinj, kjo do ndikojë në formalizmin eekonomisë, duke përjasht. Mund të thuhen shumë gjëra por bëra një hyrje të përmbledhur.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 shprehje nga Gynter Gras, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Edhe librat e këqij janë libra, kështu që janë të shenjtë". "E di që Sot të gjitha gjërat kanë sy, se asgjë nuk kalon pa...

Ministri i Jashtëm kroat: Jem krah Kosovës për njohje nga 5 shtete të BE

''Do jemi në krah të Kosovës që të njihet edhe nga pesë vendet që nuk e njohin ende.'' Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Gordan...

Kim Jong Un e pranon: Koreja e Veriut po vuan nga kriza ushqimore

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un deklaroi se vendi po përballet me një krizë ushqimore, për shkak të përmbytjeve, situatës së pandemisë...

Takimi me Kurtin/ Vuçiç: Mbase e fyeva, por nuk pendohem

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka folur për takimin e djeshëm që pati në Bruksel, me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në një konferencë për...

Twitter-i bllokoi Presidentin e Nigerisë, ai bllokon Twitter-in në Nigeri

Në mëngjesin e 5 qershorit, 23-vjeçarja Farida Garba (pseudonim)  hapi aplikacionin e saj Twitter për të zbuluar se, si dhe 39 milion përdorues të...