E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“Rama ka dalë nga shinat”/Ndoka propozon tre rrugët për zgjidhjen e krizës

Duket se akuzat e hedhura nga Rama sot në Durrës, kanë prekur edhe Nard Ndokën. Ai është i mendimit se kryeministri e ka humbur logjikën, e ndërsa propozon tre rrugë për zgjidhjen e krizës.

Ndoka shkon edhe më tej, duke parashtruar protestat, deri në bllokim të pushtetit. Po kështu sqaron se nëse Rama nuk dorëzohet, rrugë tjetër s’ka.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama shpërndau këngën e Fifit, reagon Flori: S’jemi në forume politike

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...