E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Rama jep njoftimin e rëndësishëm, çfarë pritet të ndodhë në orën 18:00

Sikundër e paralajmëroi një ditë më parë se do të flasë lidhur me akuzat e lëshuara nga ana e PD-së për viktimat e pandemisë, kryeministri thotë se do të prononcohet sot në orën 18:00.

Rama ka njoftuar se do të dalë ‘live’ për një bashkëbisedim të rëndësishëm me shqiptarët, për të shpjeguar akuzat për fshehjen e numrit të të vdekurve.

“Sot në 18:00, mesazhi im për shqiptarët pas akuzës makabre për fshehjen e numrit të të vdekurve! Faleminderit paraprakisht kujtdo që do të gjejë mundësinë të më ndjekë”.

Basha tha të enjten mbrëma në emisionin “Opinion”, se numri i të vdekurve nga virusi është dyfish i raportimeve nga qeveria. Por kjo deklaratë është hedhur poshtë nga kryeministri Rama.

Dje, Drejtoresha e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, e shoqëruar nga mjekët që janë në frontin e parë për Covid-19, ka reaguar ashpër ndaj akuzave të kryedemokratit, i cili pretendon se numrat e vdekjeve nga koronavirusi janë të fshehura. Sipas mjekëve, këto situata janë tronditëse dhe vendosin në goditje profesionalizmin e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krimbat

Nga Edmond Tupe Nuk ka pikë dyshimi se krimbat ei krimit kanë hyrë tashmë thellë në trungun e krupshëm të shtetit shterpë shqiptar duke e...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Euro 2020/ Itali-Uells, 18:00, Mançini me rrotacion, Verrati pritet titullar

Dy fitore në Romë rezultuan në kualifikimin e Italisë si dhe zgjatjen e serisë së tyre të fitoreve rradhazi në dhjetë, ndërsa sonte mund...

Si shkoi realisht samiti Bajden-Putin?

Nga Francesca Salvatore Takimi i së mërkurës midis Xho Bajden dhe Vladimir Putinit ishte shumë i kujdesshëm. Megjithëse ka nga ata si Metju Rojanskit, drejtor...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 20 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: Mançini, je të gjithë ne! Rotacion tek kombëtarja, nga Beloti tek Verrati Corriere dello Sport: Soliditet axurr, Italia tashmë e kualifikuar:...