E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Rama: Ja shtetet me të cilat Aeroporti “Nënë Tereza” mbyll hyrje-daljet

loading...

Pak më herët, Aeroporti “Nënë Tereza” njoftoi të gjithë qytetarët se duke filluar nga data 23 mars 2020 do të ndërpriten të gjitha fluturimet, përveç kompanisë “Air Albania” “që vazhdon të fluturojë për dhe nga Stambolli”.

COVID-19/ Aeroporti “Nënë Tereza” njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Ndërkohë së fundmi ka reaguar kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Rama tregon shtetet me të cilat Aeroporti “Nënë Tereza” mbyll hyrje-daljet. Bëhet fjalë për Gjermaninë, Austrinë, Zvicrën dhe Hungarinë.

Reagimi i plotë i Kreut të Qeverisë: “Nga nesër, 22 mars, ora 23.59, Aeroporti “Nënë Tereza” mbyllet për hyrje – daljet me Gjermaninë, Austrinë, Zvicrën dhe Hungarinë”.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Shpikja e radhës/ Një pajisje për të hapur derën pa e prekur

Në këtë periudhë pandemie që po jetojmë, mbajtja e higjienës është kushti themelor për të mos u infektuar. Për shumë persona është vënë re...

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Humb betejën me koronavirusin, shkon në 24 numri i viktimave

Një person tjetër ka humbur betejën me koronavirusin në vend. Tashmë ka shkuar në 24 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Paraditen e sotme...

Seanca e ardhshme e Kuvendit do mbahet në 16 prill

Përpos masave lehtësuese që do aplikohen nga e hëna lidhur me situatën nga koronavirusi, raportohet se edhe Kuvendi do të nisë punimet. Seanca e radhës...

“Me rregulla të forta sigurie”/ Rama lehtëson masat, ja çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Përpos ndryshimit të fashës së orarit deri në orën 17:30 për shërbimet ushqimore, farmaceutike dhe bankare, Rama njofton edhe për planin e riatdhesimit. Duke nisur...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT