E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Rama i prerë me drejtuesit politikë në qarqe! FRESSH nis nesër formatimin, ja sa mandate synojnë

Që në orët e para të ditës, kryeministri Edi Rama mblodhi në selinë e PS-së kryetarët e qarqeve. Ky takim erdhi pas disa ndryshimeve të bëra në disa qarqe, në mbledhjen e grupit parlamentar në Elbasan, ku u ndryshuan kryetarët e qarqeve në Shkodër, Lezhë dhe Durrës.

Gjatë mbledhjes së sotme, shefi i qeverisë u ka dhënë ultimatum të vetëve, që të punohet fortë dhe në zgjedhjet e ardhshme të fitohen 74 mandate.

Pas ndryshimeve në qeveri dhe të përfaqësuesve në qarqe, Rama ka urdhëruar që nesër të bëhet formatim në FRESH.

Sa i përket mbledhjes se asamblesë të PS, ajo është shtyrë pa fat, ndërsa u kërkoi drejtuesve një raport për problemet e qarqeve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...