E enjte, 4 Qershor, 2020
24 C
Tirana

Rama humbet durimin ndaj gazetarit: Kur s’ka rrugë, me çfarë erdhe? Apo nga kulla në kullë

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

“Hajn!” Incident gjatë fjalimit të Thaçit, arrestohet një qytetar

Pak më herët, gjatë fjalimit të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në oborrin e Kuvendit, ndodhi një incident. Një qytetar filloi të ulëriste kundrejt Presidentit...

Bylykbashi dhe Vasili bëjnë lëvizjen e radhës

Përfaqësuesit e opozitës, u janë drejtuar selisë blu pak çaste më parë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili do të mbajnë një takim me kryedemokratin...

VIDEO/ Pyetja e gazetarit lë pa fjalë për 20 sekonda kryeministrin kanadez

Së fundmi është bërë virale një video, ku shfaqet kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, i cili qëndron më shumë se 20 sekonda pa iu...

Roja 65-vjeçar abuzoi me të miturën, shkarkohet drejtori i shkollës

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Babrru të Kamzës, ku 65-vjeçari Abaz Doku abuzoi seksualisht me një të mitur (15 vjeç), ka tronditur mbarë...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

Shembja e TK/ Rama: Pseudoteatri ishte shpikje e fantazisë politike

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook shprehet se Teatri Kombëtar ishte shpikje e fantazisë politike. Gjithashtu, Kreu i Qeverisë e cilësoi...

EMRI/ Hapi zjarr ndaj policisë, efektivët me snajpera rrethojnë banesën në Kamëz

Një person është vetëdorëzuar në polici, pasi hapi zjarr ndaj uniformave blu. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5., i ishin drejtuar banesës së...

35 fotot që tregojnë anën tjetër të protestës për George Floyd

Prej 8 ditësh tashmë, protesta të shumta kanë shpërthyer në të gjithë SHBA për vdekjen e George Floyd. Qytetet po imponojnë shtetrrethime dhe shtetet...

Në emisionin “Opinion”, kryeministri Rama ka debatuar ashpër me gazetarin Andi Bejtja, pasi ky i fundit duke komentuar një artikull të gazetës gjermane ‘Bild’, tha se në Shqipëri nuk është bërë asnjë rrugë në 6 vite. Por kjo deklaratë nuk ka rënë në ‘vesh të shurdhër’, pasi Rama ka shpërthyer.

PJESË NGA DEBATI:

BEJTJA: Këtu në 6 vite nuk është bërë asnjë rrugë

RAMA: Më keni thirrur mua të flasim për Bildin apo…

BEJTJA: Jo, po meqë e bëri Fevziu, thash dhe unë

Lexo edhe :   Basha: Rama nuk i ndihmoi qytetarët pas tërmetit, as gjatë pandemisë (VIDEO)

RAMA: Po mirë, kur s’ka rrugë në Tiranë, me ça erdhe ti?

BEJTJA: Jo s’thash në Tiranë, po s’ka rrugë

RAMA: Me ça erdhe ti këtu kur s’ka rrugë. Apo nga kulla në kullë

FEVZIU: Mos u intimido o Bejte

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reforma Zgjedhore, Soreca thërret në zyrë ambasadorët

Ditën e sotme, Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ka thirrur në zyrën e tij Ambasadoren e SHBA Yuri Kim, ambasadorin britanik, Duncan Norman, si...

Tirana ‘vatër e nxehtë’ e COVID-19, infektohen 3 mjekë të tjerë

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus, 11 prej të cilave në qytetin e Tiranës. Mes të infektuarve...

E dëmtoi tërmeti/ Pritet të hidhet në erë pallati 6 katësh

IKMT do të hedhë në erë me shpërthim të kontrolluar një pallat 6 katësh në Durrës. Pallati i dëmtuar gjatë tërmetit të 26 nëntorit, do...

Goditet grupi i trafikantëve, 11 të arrestuar në Itali dhe Shqipëri

11 persona, 2 prej të cilëve në Shqipëri, kanë përfunduar në pranga pas një operacioni të përbashkët të policisë shqiptare dhe asaj italiane. Raportohet se...

Ulen ndjeshëm rastet e të infektuarve në vend/ Ja si paraqitet situata 24 orët e fundit

13 raste të reja të prekur me COVID-19 janë identifikuar në 24 orët e fundit. Me të dhënat e fundit, Ministria e Shëndetësisë njoftoi...
WhatsApp KONTAKTO TT