E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Rama heq Taulant Ballën nga posti i Sekretarit të Përgjithshëm të PS

Kryeministri Edi Rama ka hequr Taulant Ballën nga posti i Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së ndërsa vendin ia zë Damian Gjiknuri.

Ndonëse pati një rezultat surprizues në qarkun e Elbasanit, ku ishte deputeti më i votuar, Taulant Balla nuk do të jetë më Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste.

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se vendin e tij do e zërë ish-ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri.

“Sekretarit të ri, i japim 100 ditë kohë të paraqesë planin e tij dhe pas 100 ditësh i votojmë ose jo në bazë të bindjes që do të na krijojë platforma e tyre për transformimin e PS”, tha Rama, duke u shprehur hapur se është i pakënaqur nga mënyra se si Balla e ka drejtuar strukturën e PS-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...