E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Rama flet për ‘peshqit e mëdhenj’/ Çfarë lloj peshe kanë pasur ata mbi shpatullat e këtij vendi?!

Me theks të veçantë mbi reformën në Drejtësi, kryeministri Rama foli edhe për ‘peshqit e mëdhenj’. Madje ai ironizoi të gjithë të përjashtuarit nga sistemi i drejtësisë, duke vënë në dukje se penalizimi për shtetin ka qenë i madh.

‘Çfarë lloj ‘peshqish’ janë ata që sot janë përjashtuar nga sistemi i drejtësisë, të vegjël? Çfarë lloj peshe kanë pasur ata mbi shpatullat e këtij vendi?

Shumë të madhe. Një pjesë e të larguarve duhet të kthehen, jo më për t’u votuar, por për t’u hetuar për pasurinë pa fund”, tha Rama.

Duke qëndruar të njëjtën linjë, ai shtoi se nga 92 gjyqtarë dhe prokurorë që kanë kaluar në sitë, 60 janë përjashtuar.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...