E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Rama flet për fitoren, zbulohet lëvizja urgjente e Bashës

Kryedemokrati Basha do të dalë pak pas në një konferencë për shtyp. PD njofton se Basha do të flasë rreth aktualitetit politik.

“Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, do te kete pas pak nje konference per shtyp per t’iu pergjigjur pyetjeve te gazetareve per aktualitetin politik”, njofton PD.

Sot në një konferencë të jashtëzakondshme për mediat, i pyetur nëse do marrë Bashën në koalicion, Rama foli për fitoren. “Cila është fitorja ime? Integrimi evropian i Shqipërisë… Sigurisht që në këtë fitore do të doja të kisha edhe Lulzim Bashën. Sa për listat, diskutimi nuk ka nisur sot, ua thashë edhe takimin e shkuar.

Parlamenti, duan apo s’duan ata që e braktisën është legjitim dhe sovran. Realiteti i patejkalueshëm është që të vihet gishti edhe tek deputeti, jo vetëm tek partia. PS s’mund të ketë kosto para popullit shqiptar. Jam këtu për të njësuar vizionin dhe ambicien e PS. Është populli shqiptar që udhëheq, jo PS”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...