E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Rama firmos një tjetër emërim, Afrim Qendro merr postin e lartë drejtues

Ish-kreu i ARRSH-së Afrim Qendro, është emëruar nga qeveria Prefekt i Tiranës.

Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave, dhe është firmosur nga Edi Rama.

Qendro vitet e fundit ka lëvizur në disa pozicione të ndryshme në administratë, por së fundmi ka qenë bashkë me Damian Gjiknurin i dërguari i PS-së në Elbasan.

Afrim Qendro më herët ka mbajtur postin e nënkryetarit të Bashkisë Vlorë, dhe të kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...