E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“Rama filloi përgatitjet për vjedhjen e zgjedhjeve”, ish-deputeti i PD nxjerr formularin e PS

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi, denoncon kryeministrin Rama se ka nisur përgatitjet për manipulime dhe vjedhje të votimeve. Duke e demostruar me anë të fakteve, ai shprehet PS ka përgatitur një formular, për të mbledhur sa më shumë vota që të jetë e mundshme.

Luan Baçi thotë se kreu i qeverisë është kampion i vjedhjes dhe manipulimit të zgjedhjeve. Ish-deputeti shton më tej se pas caktimit të datës së zgjedhjeve, Rama ka dhënë urdhrin e prerë për çdo qark.

Ai ka kërkuar nga SPAK që të fillojë hetimet ndaj hartuesve te ketij formulari, ndaj organizuesve dhe zbatuesve të kësaj veprimtarie të paligjshme dhe të dënueshme.

Statusi

RAMA FILLOI PERGATITJET PER MANIPULIM DHE VJEDHJE TE ZGJEDHJEVE.

KOT MUNDOHESH NUK KA MARIFET QE TE TE SHPETOJE.

Edi Rama eshte kampion i vjedhjes dhe manipulimit te zgjedhjeve.

Motoja e tij, te vjedhim zgjedhjet dhe pastaj vjedhim Shqiperine, eshte ne krye te axhendes se tij.

Menjehere pas caktimit te dt se zgjedhjeve parlamentare nga Presidenti i Republikes, Edi Rama dha urdhrin e prere ne çdo Qark

Per kryetaret e emeruar hajdutet e Bashkive

Per gjithe administraten e saj

Per drejtoret e institucioneve

Per punonjesit e administrates

Filloni nga puna menjehere.

Te tmerruar nga urrejtja e qytetareve, te friksuar deri ne palce nga zullumet qe kane bere, te trembur nga humbja e thelle qe i pret, ata e dine mire qe pas 25 Prillit 2021 do te japin llogari deri me nje perpara ligjit per vjedhjet, abuzimet, korrupsionin dhe maskaralleqet e tyre te pa degjuara asnjehere.

Kryetari i Bashkise Subashi, abuzues dhe hajdut i pakrahasueshem, mblodhi urgjent drejtuesit e bashkise, punonjesit e administrates deri dhe punonjesit e pastrim gjelberimit dhe me tone te larta u kerkoi qe te fillojne nga puna per te mbledhur vota.

Kane pergatitur nje formular te gatshem dhe standart dhe u dhane urdher qe :

Çdo drejtues i drejtorive te Bashkise duhet te gjeje 30 votues me nr tel dhe karte ID ta regjistroje dhe te dorezoje formularin te Subashi.

Lexo edhe :   Historia e fushatës elektorale dhe zgjedhjet e para të 1921. Kandidatët për deputet premtonin ujë, drita e rrugë
Lexo edhe :   Aeroporti i Vlorës/ Rama tregon kur nis procesi i ndërtimit

Çdo punonjes i administrates te gjeje 20 votues me nr tel dhe me karte ID.

Çdo anetar i KB te emeruar ne 30 Qershor, qe nuk jane pak po 51 koke, duhet te gjej 30 votues te identifikuar.

Çdo drejtor institucioni dhe punonjesit e administrates duhet te mbushin formularet me nga 30 votues.

Drejtori i Tatimoreve eshte me i avancuari ne kete drejtim, urdheri i tij eshte :

Duhet qe te regjistrojne bizneset, te fillojne nga kontrollet dhe gjobat, presionet dhe shantazhet duke ju caktuar nr e votave qe do sigurojne per Ramen dhe zonat qe ata do mbulojne.

Drejtori Arjan Fasko i elektrikut duke pasur parasysh nr e larte te punonjesve, specialisteve dhe faturisteve, te gjithe te pajisur me karten e anetaresimit te rilindjes, ca me te mire dhe ca me pahir, por edhe se ka numrin me te larte te tenderave dhe lekeve te vjedhura, si gjithmone me aktivi dhe me arrogance, urdhrin e ka dhene te prere dhe per afat me te shkurter nga te tjeret.

Ne alarm te plote jane gjithe drejtoret e tjere.

Drejtuesit i kane garantuar se jane te mbrojtur nga denoncimet e mundshme, pasi policia eshte ne mbrojtje dhe ne mbeshtetje te tyre.

Si gjithmone dhe tani me shume se kurre, ka punonjes te shumte te administrates qe denoncojne me neveri kete veprim te paligjshem dhe te denueshem te drejtuesve rilindas te Rames, duke derguar formularin te ne me kerkesen e ruajtjes se anonimatit, nga frika e hakmarrjes te hajduteve te rilindjes.

SPAK duhet te filloje hetim per krim zgjedhor, ndaj hartuesve te ketij formulari, ndaj organizuesve dhe zbatuesve te kesaj veprimtarie te paligjshme dhe te denueshme.

Publiée par Luan Baci sur Vendredi 11 septembre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...