E enjte, 13 Gusht, 2020
33 C
Tirana

Rama e Meta bëjnë ‘paqe’, shtrëngojnë duart në Kosovë (video)

Më të lexuarat

Sërish rekord rastesh të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot...

“U kthye nga një ferr plehrash në destinacion turistik”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me publikimin e një videoje në rrjetin social Facebook. Në videon në fjalë shfaqet Belshi, ndërsa...

Firmoset marrëveshja me qeverinë italiane, sektorët ku do të shkojnë 95 milion euro

Së fundmi është firmosur marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane për dokumentin e detajimit të angazhimit prej 95 milion euro. Lajmin e bëri të...

Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar...

Përfundon misioni i mjekëve italianë, Manastirliu: Bashkëpunimi ynë do të vijojë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu së fundmi priti në një takim grupin e mjekëve italianë, të cilët për 2 javë ofruan veprimtari konsulence për...

Rriten tensionet, anijet dhe avionët francezë pozicionohen në anën greke në Egje

Egjeu Lindor nuk po gjen qetësi dhe duket se situata është nxehur shumë gjatë orëve të fundit. Franca i është përgjigjur Turqisë duke dërguar në...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...

Rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me koronavirusin e kanë...

Ishin fshehur në Shqipëri, ekstradohen 9 persona drejt Italisë

Nëntë persona të kërkuar që janë arrestuar në Shqipëri janë ekstraduar ditën e sotme në Itali. Sipas policisë, të ekstraduarit janë shtetas shqiptar nga mosha...

Agron Shehaj dhuron respiratorë dhe aparat dialize për spitalin COVID 2

Biznesmeni dhe ish-deputeti i PD, Agron Shehaj i ka dhuruar dy respiratorë dhe një aparat dialize spitalit Shefqet Ndroqi, i cili është kthyer aktualisht...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës duket se ka ulur gjakrat mes Ramës e Metës, ndërsa për një çast ata kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin. Ndonëse gjatë fjalimeve, ata kanë qënë me shpinë të kthyer nga njëri-tjetri, shtrëngimi i duarve nuk shuante ‘armiqësinë’ e cila u thellua për zgjedhjet.

Në një kohë kur vendi është pa datë zgjedhjesh, presidenti Ilir Meta nis konsultimet me partitë politike, për caktimin e një date të re për zgjedhjet. Takimet do të nisin sot pasdite në orën 19:00, me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë, aleatë të PD.

Meta ndjen ‘rrezikun’ e shkarkimit, bën lëvizjen e menjëhershme (Ja çfarë do ndodhë në orën 19:00)

Sakaq, në një deklaratë të bërë dy ditë më parë, kryedemokrati Basha tha se zgjedhjet nuk do të mbahen në 30 qershor, duke qartësuar se asgjë nuk do të ndodhë nësë Rama vazhdon të jetë kryeministër.

Lexo edhe :   “U kthye nga një ferr plehrash në destinacion turistik”, Rama publikon videon

Nga ana tjetër e medaljes qëndron Rama, i cili është shprehur i vendosur se nuk do të ketë asnjë lëvizje nga 30 qershori si datë për mbajtjen e zgjedhjeve vendore të 2019-ës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Trump bind Izraelin dhe Emiratet të normalizojnë marrëdhëniet

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe arritën një marrëveshje historike paqeje, kjo falë ndërmjetësimit të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. Kjo marrëveshje do të çojë...

Xhaçka njofton lajmin e hidhur, ndahet nga jeta kolonel Neshat Shena

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka njoftuar se është ndarë nga jeta në moshën 57-vjeçare kolonel Neshat Shena, njëherazi komandant i Qendrës së Bashkuar...

Slloveni/ Pompeo nënshkruan deklaratën mbi teknologjinë 5G

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo u takua në Slloveni me udhëheqësit e këtij vendi. Takimet përfshinë mes të tjerash nënshkrimin e një deklaratë...

Aksioni masiv i policisë, ndëshkohen qindra drejtues mjetesh brenda 24 orëve të fundit

Policia bën me dije se si pasojë e kontrolleve në akse të ndryshme në të gjithë vendin, janë ndëshkuar sot 561 drejtues mjetesh për...

EMRAT/ Kush janë 3 të targetuarit e radhës nga OFL

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar sot formularët për deklarimin e pasurisë 3 “të fortëve” në Berat. OFL iu ka nisur formular për të...