E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Rama dhe Spiropali takojnë raportuesen e Shqipërisë në PE

loading...

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali, kanë zhvilluar një takim me raportuesen e Shqipërisë në PE Isabel Santos.

Spiropali ka publikuar në rrjetin social Facebook disa foto të shkrepura gjatë takimit, ndërkohë krah tyre shkruan: “Takim tejet konstruktiv mes eurodeputetes Isabel Santos, raportueses për Shqipërinë në Parlamentin Evropian dhe kryeministrit Rama.

Shprehëm falenderimet tona më të ngrohta për solidaritetin, besimin dhe mbështetjen financiare të jashtëzakonshme nga komuniteti evropian në Konferencën e Donatorëve.

Diskutuam mbi rezultatet konkrete që kemi arritur në përmbushjen e prioriteteve kyçe: Reforma në Drejtësi, lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, nismat e fundit ligjore si antiKÇK, e duke vijuar me rëndësinë e dialogut mbi reformën zgjedhore si dhe përgjegjësinë e lartë që ka qeveria për të qëndruar në lartësinë e sfidës së procesit të integrimit”.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje tërmeti në Greqi e Turqi brenda pak minutave

Dje në Shqipëri u ndjenë disa lëkundje tërmeti. Fatmirësisht lëkundjet nuk kanë qenë të forta. Lëkundja më e fortë ka qenë ajo e orës...

FMN-ja paralajmëron depresionin më të thellë që nga vitet ’30

Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva ka paralajmëruar se pandemia e koronavirusit mund të shkaktojë depresionin më të thellë ekonomik në botë...

Dyshohej se ishte i infektuar, mjekët e ndjekin me vrap (FOTO)

Në botë janë raportuar plot raste kur pacientët e infektuar me koronavirus nuk i janë bindur mjekëve. Madje në një rast, një qytetar ka...

S’ka shpresë për Italinë, shtyhet afati i masave shtrënguese kundër koronavirusit

Italianët çdo ditë e më shumë po përballen me bilance tragjike. Numri i të vdekurve duket se nuk do të njohë ulje. Disa ditë...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet 23-vjeçari i rrezikshëm

Policia e Shtetit ka bërë të mundur arrestimin e një shqiptari, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet britanike. Ardit Mali, 23...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT