E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Rama ‘braktis’ Asamblenë e PS-së, niset me urgjencë drejt Turqisë

Kryeministri Edi Rama nuk do të jetë i pranishëm në mbledhjen e Asamblesë së PS-së, që do të zhvillohet pasditen e sotme në orën 17:30. Rama do të shkojë për një vizitë në Turqi. Kryeministri së bashku me disa ministra do të udhëtojnë drejt Turqisë, për një vizitë zyrtare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Mbledhjen e Asamblesë do ta drejtojë sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla. Në rendin e ditës parashikohen 6 pika kryesore, ku mes tyre miratimi i projekt vendimit për thirrjen e kongresit të jashtëzakonshëm në 12 qershor, analiza e rezultateve të zgjedhjeve të 25 prillit në strukturat vendore si dhe miratimi vendimit për zgjedhjet e reja në strukturat vendore të partisë. Asambleja do të zhvillohet online, për të respektuar masat anti-COVID.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...