E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Rama bën njoftimin surprizë për nesër. Çfarë pritet të ndodhë?

Kryeministri Edi Rama, përmes zyrës së tij të shtypit, ka njoftuar një konferencë për shtyp ditën e nesërme në sallën e hartave. Në orën 10.00, shefi i qeverisë ka lajmëruar bashkëbisedim me gazetarët.

Madje, në njoftim kërkohet edhe akreditimi i tyre, ç’ka nënkupton se pritet një takim jo fort i zakonshëm.

Temat që pritet të diskutohen mes Ramës dhe gazetarëve janë të shumta, duke nisur me Teatrin Kombëtar, çështje që po mban mbërthyer opinionin publik në vend.

Më tej, çështja e zgjedhjeve të 30 qershorit, oferta e Metës për të zhvilluar një tryezë me të gjitha palët për zgjidhjen e krizës, dekreti për të mbajtur zgjedhje në 13 tetor, negociata të mundshme në prapaskenë për daljen nga situata, shkarkimi i Presidentit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...