E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Rama bën lëvizjen e radhës, çfarë pritet të ndodhë me ministrat e qeverisë

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë nesër në orën 09:00, kabinetin qeveritar.

Mbledhja do të zhvillohet në Golem, dhe në fokus të saj do të jetë bilanci i punës për vitin që po mbyllim.

Kjo mbledhje vjen pas takimit të Minishengenit ballkanik. Takimi i tretë i Minishengenit Ballkanik që u mbajt në Tiranë, u mbizotërua nga kundër deklarata për mungesën e Kosovës dhe Bosnjë Hercegovinës.

Edi Rama e quajti mungesën e Kosovës të dëmshme, ndërsa 4 liderët u zotuan ta çojnë nismën përpara.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...