E mërkurë, 12 Gusht, 2020
20 C
Tirana

“Rama 2”, Patozi: Disa nga ministrat janë aty që nga viti 1941

Më të lexuarat

Firmoset marrëveshja me qeverinë italiane, sektorët ku do të shkojnë 95 milion euro

Së fundmi është firmosur marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane për dokumentin e detajimit të angazhimit prej 95 milion euro. Lajmin e bëri të...

Policia e Tiranës arreston 5 persona, ja për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës njofton se së fundmi 5 persona kanë përfunduar në pranga. Bëhet fjalë për dy shtetas të cilët ishin shpallur në kërkim kombëtar...

“Pse or pse t’kem frikë”, Meta: Vargjet e Havzni Nelës edhe sot gjëmojnë

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka ndarë me ndjekësit vargjet e poezisë së Havzni Nelës, që sipas tij edhe...

Putin: Kemi vaksinën e parë ndaj koronavirusit, e kam injektuar tek vajza ime

Presidenti rus, Vladimir Putin, pohoi sot se Rusia e ka gati vaksinën ndaj koronavirusit. Në një deklaratë për mediat, Putin tha se ai e...

Truproja i kreut të Kuvendit fotografohet duke qëlluar ndaj protestuesve në Liban

Truproja një prej zyrtarëve më të lartë libanez, Nabih Berri, është fotografuar duke qëlluar me armë zjarri ndaj protestuesve gjatë fundjavës. Truproja i lidhur me...

Rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me koronavirusin e kanë...

Bilanci/ Bie numri i rasteve të reja dhe viktimave në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit ka humbur jetën 1 person nga koronavirusi në vend. Nuk e ka...

Tensionohet situata mes dy vendeve/ Roja bregdetare greke qëllon drejt jahtit turk

Mesnatën e ditës së sotme, një varkë e rojës Bregdetare të ishullit të Rodos, në Greqi gjatë patrullimit të saj në zonën e detit...

Dalin emrat/ Kush ra sot në “rrjetën” e OFL-së

Kush ka rënë ditën e sotme në “rrjetën” e OFL-së? Raportohet se Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë pesë...

SPAK sekuestro për pasuritë e Valentin Selaj, ish i dashuri i moderatores

Spak ka njoftuar kërkesën për sekuestro ndaj pronave të Valentin Selaj dhe familjarëve të tij. Ky vendim, për sekuestro ndaj pronave të Selaj (ish-i dashuri...

Ish-deputeti  democrat, Astrit Patozi, me anë të një statusi të publikuar në rrjetin social “Facebook”, ka reaguar lidhur me publikimin e emrave të qeverisë “Rama 2”.

Patozi shprehet se qeverisja e dytë e Ramës, pa as më të voglin dyshim do të ketë fatin e të parës.

“Sot Edi Rama na paraqiti serinë e dytë të kësaj telenovele, ku i vetmi ndryshim është mungesa e ministrave të LSI-së, por vetoja dhe shijet e kryeministrit janë po ato.
Ndaj nuk kam asnjë dyshim se do të ketë fatin e së pares”,
tha  Patozi.

MOS SHIKONI NGJYRËN E TIMONIT, POR VESET E SHOFERIT

Po shoh se ka shumë pezm për qeverinë e re të Edi Ramës, por nuk e kuptoj dot se ku qëndron çudia.

Sepse për ta “rrëzuar” me komente atë po përdoren si argument emrat më të natyrshëm të një qeverie të Partisë Socialiste. (Të mos harrojmë se është hera e parë në historinë postkomuniste të Shqipërisë që një parti e bën e vetme qeverinë).

Disa nga të cilët janë aty që nga viti 1941, ndërsa disa të tjerë i solli me vete Edi Rama si pajë, kur shkoi nga bashkia në selinë e PS.

Janë të njëjtët, me të cilët kemi bërë edhe paqen, edhe luftën, edhe shiun edhe diellin, jemi sharë e akuzuar, pastaj kemi bërë marrëveshje e jemi pajtuar, në tërë këto vite.

Por mbi të gjitha, janë tamam ata që na mundën keqas më 25 qershor, duke marrë padrejtësisht në duar të vetëm timonin e vendit, edhe me bashkëpunimin apo paaftësinë tonë.

Ndaj më duket e pavend të merremi sot me emrat e ministrave, sepse nuk mendoj që Edi Rama e ka problemin se nuk di të ndërtojë një qeveri, por se nuk di dhe nuk do që të qeverisë.

Në votëbesimin e kabinetit të parë të tij, këtu e 4 vjet të shkuara, kam thënë se ajo ishte qeveria e parë private dhe jopërfaqësuese në Shqipëri. Dhe për shkak se ishte e tillë ajo nuk shkëlqeu asnjë ditë.

Sot Edi Rama na paraqiti serinë e dytë të kësaj telenovele, ku i vetmi ndryshim është mungesa e ministrave të LSI-së, por vetoja dhe shijet e kryeministrit janë po ato.
Ndaj nuk kam asnjë dyshim se do të ketë fatin e së parës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

​Gashi: PDK nuk bëhet pjesë e qeverisë Hoti

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Kujtim Gashi, ka hedhur poshtë zërat se kjo parti do të futet në qeverinë Hoti. Në një intervistë për emisionin...

Greqia hyn në valën e dytë të pandemisë

Greqia ka hyrë zyrtarisht në valën e dytë të pandemisë së koronavirusit. Kjo gjë është konfirmuar për “Guardian”, nga një prej ekspertëve të sëmundjeve infektive...

Haradinaj i tërheq vërejtje Hotit: Ke ulur nivelin e dialogut

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shprehet i pakënaqur ndaj Avdullah Hotit lidhur me dialogun që po zhvillohet në Bruksel. Në një intervistë për RTV21, Haradinaj...

Për fitoret dixhitale të Berishës dhe humbjet reale të Bashës

Nga Alfred Peza Pasi e ndihmoi opozitën në fitoren e “revolucionit popullor” pas djegies së mandateve të deputetëve dhe bojkotit të zgjedhjeve lokale të 30...

Zbulohet nëse Mbappe do të aktivizohet në ndeshjen kundër Atalantës

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, ka njoftuar se sulmuesi Kylian Mbappe do të jetë gati për sfidën ndaj Atalantës. Ai e bëri të ditur këtë...