E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

Qytetari në ‘luftë’ me jetën, Najada Çomo publikon videon prekëse nga Infektivi (VIDEO)

Opozita ka shigjetuar Ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, për montimin e pamjeve filmike të një video-je nga Spitali Infektiv. Në lidhje me këto akuza ka reaguar shefja e Infektivit, Najada Çomo. Ajo ka postuar një video në rrjetin social Facebook, të realizuar në dhomën e trajtimit intensiv, apo aty ku ndodhen pacientët e intubuar për shkak të gjendjes së rëndë nga COVID-19. Çomo kërkon që mos të hidhet baltë mbi këta pacientë, që po vuajnë dhe po luftojnë me vdekjen.

Statusi

19 Korrik,, e Diele,, ne muajin e 5, qe jemi duke trajtuar dhe luftuar,Pafund, per te shpetuar Jete njerezish,qe vuajne nga Covid 19 .Infektologe,
Reanimatore, infermiere, sanitare, Imazherist,jane sot ne Sherbim te mbi
100 pacienteve te shtruar. !
Jane Shume, dhe nuk mund Ti perbaltni,, po vuajne, po luftojne me vdekjen ! Lutuni per Shendetin e tyre,
Ata jane ne spital🙏NeJemiPerJu🙏🙏

Edhe më herët, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka apeluar ndaj opozitës të mos bëjë politikë me koronavirusin, por të ndihmojnë duke dhënë shembullin personal për zbatimin e masave kundër COVID, për të kontribuar në luftën me këtë virus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...