E hënë, 1 Qershor, 2020
20 C
Tirana

Qytetarët respektojnë oraret nga frika e gjobës, Ambasada e SHBA-së ka një mesazh

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Hapja e kufirit/ Procedurat e kalimit në Kosovë dhe Mal të Zi

Në një njoftim të Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, bëhet me dije se nga sot Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën e Malin e...

Atentati para hotelit në Kurbin, ja kush dyshohet se ishte shënjestër e atentatit

Dalin të tjera detaje lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë. Si pasojë e...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka ndarë me qytetarët një nismë të Këndit Amerikan në Vlorë, ku i fton të gjithë të marrin pjesë dhe të ndajnë një mesazh pozitiv për miqtë, familjarët që ndodhen pranë apo larg. Në njoftimin e shpërndarë në Facebook, Ambasada vë në dukje se zbatimi i largësisë sociale, nuk do të thotë se nuk mund të jemi pranë njëri-tjetrit.

“Zbatimi i largësisë sociale nuk do të thotë se nuk mund të jemi pranë njëri-tjetrit. Largësitë shkurtohen kur jemi pranë njerëzve të tjerë me mendimet tona. Prandaj sot, donim të ndanim me ju këtë nismë të bukur të Këndit tonë Amerikan në Vlorë. Këndi fton të gjithë të marrin pjesë dhe të ndajnë një mesazh pozitiv për miqtë, familjarët që ndodhen pranë apo larg, komunitetet ku jetojmë dhe të gjithë botën. Ndani kartolinën tuaj me ne në hapësirën e komenteve mëposhtë”.

Lexo edhe :   Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Shpesh është vënë re se në dy oraret e vendosura nga qeveria për të lëvizur, të cilat përkojnë me oraret kur shkojnë dhe kthehen nga puna, shumë qytetarë i kanë shfrytëzuar si orë pushimi apo xhiroje.

Në këto dy orare, sheshet, bulevardet janë plot, me qytetarë që lëvizin pa maska, pa doreza dhe mbi të gjitha grupe-grupe. Kjo kthehet në rrezik për përhapjen e koronavirusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident në Tiranë/ Përmbyset makina me dy fëmijë të mitur (FOTO)

Mesditën e sotme, një aksident i rëndë ka ndodhur tek kryqëzimi i rrugës “5 Maj”, ku janë përplasur dy mjete. Burimet zyrtare të policisë...

Robotë në vend të gazetarëve

Microsoft do të zëvendësojë dhjetëra gazetarë të faqes së tij MSN me sisteme automatike që do të përzgjedhin lajmet. Aktualisht, përzgjedhja e lajmeve nga agjencitë...

Përplasen dy makina në Tiranë, njëra përmbyset

Një aksident ku dyshohet se ka të lënduar, ka ndodhur pak çaste më parë tek kryqëzimi rrugës “5 Maji” në Tiranë. Në aksident janë përfshirë...

1 Qershori/ Ministrja Shahini mesazh për fëmijët

Ministrja e Arsimit Besa Shahini përmes një videoje të publikuar në rrjetet sociale, ka uruar fëmijët për festën e 1 Qershorit. Ajo shprehet se fëmijët...

Hapja e kufirit/ Procedurat e kalimit në Kosovë dhe Mal të Zi

Në një njoftim të Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, bëhet me dije se nga sot Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën e Malin e...
WhatsApp KONTAKTO TT