E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Qentë le të lehin, karvani do të ecë përpara”, Rama nxjerr pamjet (FOTO)

Kryeministri Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë për femijët dhe prindërit e tyre, se së shpejti një tjetër shkollë do të vihet në punë. Për të gjithë godinat e shkatërruara nga tërmeti i nëntorit të vitit që lamë pas, Rama tregon se po punohet intensivisht, për të konkretizuar të gjitha këto objekte.

Kreu i qeverisë shprehet se për pak ditë, shkolla “Kajo Karafili” në Shijak, do të presë shumë shpejt në mënyrë dinjitoze fëmijët.

Lidhur me akuzat e parashtruara nga PD, kryeministri thotë se po punohet me orë të zgjatura, për t’u futur në këto godina.

Njoftimi

Gati, vetëm për pak ditë shkolla “Kajo Karafili” në Shijak do të presë shumë shpejt në mënyrë dinjitoze fëmijët tanë

Nga 3D në realitet, puna po vijon përditë, në kantiere me cilësi shembullore, ku punohet me orë të zgjatura dhe marrin formë godinat e pakrahasueshme me ato që shkatërroi tërmeti

***qentë le të lehin karvani do të ecë më shpejt përpara.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...