Kryesore

‘Që nesër jemi gati’, Bylykbashi jep deklaratën e papritur pas marrëveshjes


               Publikuar në : 22:32 - 14/01/20 M S

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Tempora”, se Partia Demokratike është e gatshme të hyjë në zgjedhje të parakohshme që nesër. Ai tha më tej se pas mbylljes së reformës, i hapet rrugë zgjedhje të parakohshme.

“Mbyllet ky proces reforme, ikën çështja e reformës zgjedhore si një nga kushtet dhe hapet shtegu për zgjedhje të parakohshme. Menjëherë pas kësaj hapet ky shteg. Nuk ka zgjidhje tjetër, jo vetëm për krizën në Shqipëri, por edhe Bundestagu këtë thotë: Testoni reformën.

Sonila Meço: Këtë duhet ta dinit që në shkurt kur latë mandatet

Rezart Prifti: Nëse pas një muaji bëhen zgjedhje është gati PD

Oerd Bylykbashi: Absolutisht nesër, tani

Dashamir Shehi: Nesër në mëngjes

Rezart Prifti: Më duket se ka rënë prap në grackën e Ramës

Oerd Bylykbashi: Nesër jemi gati

 

 

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT