E mërkurë, 16 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Punimet në fazën përfundimtare, ja si duket “Arena Kombëtare” (Video)

“Arena Kombëtare” është drejt fundit të punimeve dhe me të gjitha gjasat do të jetë gati në kohë për të hapur dyert për kombëtaren kuqezi. Punimet janë në fazë të avancuar, pasi mbulesa metalike ka përfunduar, po ashtu edhe shkallët. Ndërsa tani po punohet për rregullimin e dhomave të zhveshjes, dhe të gjitha ambienteve të jashtme të stadiumit të cilat do të vishen edhe me pllakat metalike kuq e zi.

Po ashtu javë vendosur edhe disa stola në disa pjesë të shkallëve të stadiumit. Me shumë mundësi brenda muajit do të fillojë puna edhe për stabilizimin e fushës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ”gjunjëzon” Gjermaninë në Mynih

Përfundon supersfida e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë. Gjermania e Lëv tronditet që në fillim të kampionatit europian. Skuadra e Didier Deshamps kaloi...

Pekini akuzon NATO-n për ekzagjerim të kërcënimit nga Kina

Kina ka akuzuar NATO-n se është duke shpifur për zhvillimin e saj paqësor, pasi liderët e aleancës kanë paralajmëruar për “sfida sistematike” që vijnë...

Biden shpall planin e parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm

Presidenti amerikan Joe Biden shpalli atë që ai e quajti plani i parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm. Në një deklaratë të martën,...

A mundet Basha të përjashtojë Berishën? Ja si përgjigjet Nishani

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani deklaroi se kryetari i zgjedhur Lulzim Basha, nuk mund ta përjashtojë Sali Berishën nga grupi...

RENEA kontrolle në terren, vë me shpatulla pas murit disa persona në lokal

Forcat RENEA dhe FNSH kanë dalë sërish në terren mbrëmjen e sotme, në kuadër të aksionit për kapjen e personave të shpallur në kërkim,...