E mërkurë, 30 Shtator, 2020
14 C
Tirana

Puna, shëndeti, dashuria/ Horoskopi, 15 shtator

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Dashi

Përdorni personalitetin tuaj natyrisht të ngrohtë, për të ndihmuar në shkrirjen e akullit me një koleg. Kjo është një sfidë argëtuese për të cilën jeni plotësisht të gatshëm tani! Konsiderojeni këtë shansin tuaj të fundit, për t’u njohur me afër me këtë person.

Demi

Sot është një ditë e mirë për të pasur një bisedë serioze me një mik apo një të dashur. Rastësisht pyesni për atë që ka të re në jetën e tij dhe shikoni se çfarë thotë ai. Ai do të hapet kur të ndjehet sikur nuk do ta gjykoni ose do të zemëroheni me atë.

Binjaket

Disa energji plotësisht flirtuese mund të fryjnë në jetën tuaj si një stuhi sot. I gjithë ky flirt do të ndezë një zjarr që asnjë situatë shoqërore nuk mund ta përmbajë! Në tërësi, kjo do të jetë një ditë shumë argëtuese.

Gaforrja

Komunikimi juaj mund të keqinterpretohet sot, sepse keni shumë gjëra në mendjen tuaj. Por të mendoni për atë që do të thoni, para se ta thoni nuk është luks! Shpërqendrimet mund t’ju shkaktojnë probleme nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Luani

Ju keni një durim të madh sot, i cili do t’ju ndihmojë të toleroni disa njerëz mjaft të lodhshëm që askush tjetër nuk i do pranë vetes. Ju mund të viheni në krye të shumë punëve sot, por përgjegjësitë shtesë mund t’ju hapin derën për mundësi të mëdha.

Virgjeresha

Edhe nëse keni një afat të madh të afërt, duhet të bëni më të mirën tuaj për të ngadalësuar dhe për të shmangur nxitimin. Të shtysh veten më shumë, nuk do të thotë se do të arrish rezultate! Shëndeti juaj emocional mund të varet nga qëndrimi i qetë dhe i sigurt.

Lexo edhe :   Beqarët do realizojnë takimin premtues, çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horoskopi 27 shtator 2020
Lexo edhe :   Beqarët do realizojnë takimin premtues, çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horoskopi 27 shtator 2020

Peshorja

Nëse marrëdhënia juaj po kalon vështirësi, sepse një person nuk po gjen kohë të mjaftueshme për tjetrin, është koha që këtë shqetësim të mos e mbani përbrenda. Ju të dy duhet të zgjeroni horizontin tuaj dhe të dilni nga zakoni ku keni qenë duke i lënë problemet të pazgjidhura.

Akrepi

Nëse sot keni të bëni me firmosjen e ndonjë kontrate ose me lloje të tjera të dokumenteve me shumë detaje sot, duhet të jeni dy herë më i kujdesshëm se zakonisht. Nëse nuk kontrolloni dy herë gjithçka, rrezikoni të humbni disa pika shumë të rëndësishme.

Shigjetari

Komunikimi i vërtetë nuk mund të ndodhë kur ka shumë zhurmë në sfond. Nëse gjetja e paqes dhe qetësisë nuk duket e mundur tani, ndryshoni planet tuaja. Në aspektin sentimental, do të kaloni një pasdite të bukur me partnerin.

Bricjapi

Tregohuni i sinqertë për çdo lloj pakënaqësie që keni në aspektin profesional. Nëse nuk tregoheni i drejtpërdrejtë, gjasat janë që qëndrimin tuaj ta marrin për dobësi. Në aspektin sentimental, marrëdhënia juaj me partnerin do të forcohet.

Ujori

Tregoni më shumë vetëbesim në vendimet tuaja. Nuk është rastesi që njerëzit e suksesshëm gjithmonë kanë sfiduar rrethanat. Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes, sepse shpenzimet do t’i tejkalojnë fitimet tuaja duke ju zhytur në probleme.

Peshqit

Kjo ditë ka shumë potencial për të qenë shumë e këndshme, prandaj do të ishte gabim që të stresoheni. Shmangni ndërlikimin e tepërt të gjërave ose përpjekjen për t’i bërë ato pikërisht siç dëshironi të jenë. Ruaj përsosmërinë për një herë tjetër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...