E hënë, 24 Janar, 2022
0.5 C
Tirana

Puna, dashuria, financat/Horoskopi, 15 janar 2021

Dashi

Do të duhet të zgjidhni një problem që ju rëndon në mendje. Mos u dorëzoni para kërkesave të panevojshme të partnerit/partneres suaj. Nëse i shmangeni një çështjeje me rëndësi sot, ajo do t’ju ndjekë gjatë gjithë kohës.

Demi

Aftësitë tuaja krijuese do të provojnë të jenë mjaft fitimprurëse nëse përdoren në mënyrën e duhur. Do të jetë një ditë e mrekullueshme në jetën tuaj të dashurisë. Përpiquni t’i ndihmoni të tjerët, por mos u përfshini në çështje që nuk ju shqetësojnë domosdoshmërisht.

Binjakët

Nuk do të keni mundësi të plotësoni kërkesat e të gjithëve, pavarësisht përpjekjeve maksimale. Çrregullimet emocionale mund t’ju shqetësojnë. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj ka gjasa të mos shfaqë shqetësimin e duhur ndaj problemeve tuaja.

Gaforrja

Ka gjasa të keni përplasje me partnerin/partneren tuaj për çështje financiare. Megjithatë, gjithçka do të zgjidhet përmes qetësisë suaj. Partneri/partnerja juaj do të ketë shumë nevojë për praninë tuaj sot.

Luani

Dikush mund të përpiqet të përfitojë nga mirësjellja juaj. Tregohuni vigjilentë për të mos rënë pre e mashtrimeve. Sot do të rifreskoni një miqësi të vjetër duke rikujtuar kujtimet e mira.

Virgjëresha

Parashikohet një ditë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje. Do të jetë ditë me fat për beqarët e kësaj shenje. Do të gjeni ngushëllim në krahët e partnerit/partneres, edhe pse ndiheni sikur e gjithë bota është kundër jush.

Peshorja

Një udhëtim i papritur do të rezultojë mjaft i lodhshëm. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes, do ta lehtësojë përgjegjësinë. Megjithatë, krenaria nuk ju lejon t’i ndani problemet me të tjerët, çfarë nuk është mënyra e duhur si duhet të veproni.

Akrepi

Fillojeni ditën me ushtrime fizike, për t’u ndjerë mirë me veten. Duhet të mësoni t’u jepni më shumë kohë personave që vlerësoni më shumë në jetën tuaj. Pas një kohe të gjatë, ju dhe partneri/partnerja juaj do të kaloni një ditë të qetë, pa asnjë grindje dhe vetëm dashuri.

Shigjetari

Mund të krijoni një miqësi të re, e cila do të zërë një vend mjaft të veçantë në jetën tuaj. Partneri/partnerja juaj nuk do të jetë në humorin e duhur. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të rëndësishme.

Bricjapi

Mos i harxhoni energjitë tuaja duke debatuar me të tjerët pa nevojë. Kujtojini vetes se asnjëherë nuk fitoni gjë përmes grindjes. Parashikohet një forcim i pozicionit tuaj financiar.

Ujori

Do të kaloni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Nëse dikush përpiqet t’ju shkaktojë probleme, thjesht shmangeni atë. Jini mirëkuptues ndaj kolegëve tuaj.

Peshqit

Dikush pranë jush mund të reagojë ashpër ndaj një vendimi që mund të keni marrë kohët e fundit. Mos lejoni që aktivitetet joproduktive të marrin kohën tuaj, përkundrazi, përpiquni të merrni njohuri të reja që mund t’i përdorni në aspektin profesional, por edhe personal.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...