Publikoi foton e vjetër të Andit/Autorja e “Për’puthen” i kthehet keq Shqipes

Shqipja, ish konkurente në ‘Për’puthen’, postoi një foto në Instastory që ngriti shumë dyshime, ku shihet Andi dhe një vajzë (që i ngjan Teas) vite më parë, në krahët e njëri-tjetrit.

Në foton e postuar prej saj, Tea (e supozuar) shihet teksa puth Andin, por nuk dihej me saktësi në çfarë viti është realizuar kjo foto dhe çfarë ka patur mes tyre.

Por edhe kjo çështje është zgjidhur shumë shpejt. Vajza në foto është ish-e dashura e Andit dhe fotoja është realizuar para 4 vitesh. Kjo verifikohet nga komenti i Andit që shkruan “Arushi më i madh se Frensi”, duke na zbuluar edhe emrin e vajzës.

Për këtë ka reaguar edhe autorja e emisionit “Për’puthen”, Olsa Muhameti, e cila ka publikuar dy video në Instastory, ku mohon akuzat e Shqipes. Ajo thotë se është alarm fals dhe se e gjitha do sqarohet të hënën, ndërsa dita e nesërme do vijojë normalisht.

“Qetësohuni, qetësohuni, është thjesht “false alarm”. Nesër kemi një super takim, nuk do e prish për falsë alarmin. Të hënën do i sqarojmë të gjitha, kush është e vërteta. Dhe një gjë mendoj me veten, çfarë bëjnë njerëzit për vëmendje. Programi i djeshëm ka shkuar prapë një milionë”.