E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

PSG “pushtohet” nga koronavirusi, konfirmohen tre raste pozitive

PSG ka njoftuar se tre pjesëtarë të ekipit janë testuar pozitivisht me koronavirus. Dy prej tyre janë konfirmuar se janë Ángel Di María dhe Leandro Paredes. Personi i tretë mbetet ende enigmë.

Ekipi parizien tashmë e ka zbatuar protokollin e planifikuar shëndetësor dhe lojtarët do të futen në karantinë, për të parandaluar përhapjen e virusit.

PSG i ka kërkuar LFP të shtynte ndeshjen e kampionatit francez kundër Lens, planifikuar të shtunën e 29 gushtit. Ajo u spostua për të enjten e 10 tetorit.

Sipas klubit, arsyeja e shtyrjes ishte për t’i dhënë skuadrës njëfarë pushimi, pasi kishte luajtur 3 ndeshje në 10 ditë, në Ligën e Kampionëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...