E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

PSG-ja shkarkon trajnerin Tuhel, gati zëvendësuesi i tij

Mediat gjermane kanë befasuar opinionin futbollistik europian, teksa raportohet se trajneri i PSG-së, Tomas Tuhel është shkarkuar nga pankina e nënkampionëve të Europës.

“Bild” dhe “Sky Germany” bëjnë me dije se drejtori i parizienëve Leonardo i ka komunikuar gjermanit Tuhel vendimin për ta liruar nga detyra.

E gjitha ka ndodhur mbrëmjen e djeshme pas fitores së kampionëve të Francës 4-0 ndaj Strasburgut.

Edhe pse e drejtoi PSG-në në finalen e Ligës së Kampioneve sezonin e kaluar për herë të parë në histori, mosmarrëveshjet e Tuhel me Leonardon nuk kanë reshtur gjatë muajve të fundit.

Ish-trajneri i Totenhemit Mauricio Poketino përflitet si kandidati kryesor për të marrë frenat e PSG-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...