E shtunë, 31 Tetor, 2020
12 C
Tirana

“Pse na ka tradhtuar ky?”/ Adi Krasta: Dje më donin socialistët, sot demokratët

Më të lexuarat

Shokuese/ Tërmeti në Izmir, shikoni si mbahet në “këmbë” pallati nga 3 vinça

Pa mbushur 24 orë nga momenti i lëkundjeve të forta me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter, forcat e kërkim-shpëtimit në qytetin e Izmirit, janë...

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Video/ Nuk është iluzion, godina 5-katëshe spostohet 60 metra

Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur teknologjinë...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Rolf Buchholz, njeriu me plot 516 modifikime në trup (VIDEO)

Bërja e tatuazheve dhe vendosja e pirsing, janë sot në modë kryesisht tek të rinjtë. Por gjermani Rolf Buchholz, e ka çuar deri në...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Gazetari dhe moderatori i njohur Adi Krasta komentoi rolin e gazetarisë në situatën politike gjatë viteve.

I ftuar në “A2 CNN”, moderatori u shpreh se ky profesion është i vështirë në çdo vend të botës, por theksoi se ai vetë kurrë nuk ka punuar për militantët e partive.

Ndër të tjera, Krasta tha se: “Unë rezistoj pasi e di shumë mirë që do të vijë një mazhorancë tjetër në Shqipëri, ndërsa unë do të qëndroj po i njëjti”. 

“Është e vështirë të kesh mendimet e tua dhe një platformë ku t’i shprehësh. Është e vështirë për të qëndruar, për të patur një qasje të caktuar, kështu që kolegët e mi bëjnë aq sa munden dhe atë që dinë.

Unë kurrë nuk kam punuar për militantët. Ajo që kam kuptuar unë në këto 30 vjet është që edhe urrejtja, edhe mbështetja e tyre politike është ciklike.

Kur ishim kundër Nanos, na donte PD-ja; kur kritikonim qeverinë Berisha, na donin socialistët.

Madje, tani ata thonë pse na ka tradhtuar ky? Nuk mund të pretendohet që apriori të kesh një shërbim të njëanshëm nga ana ime.

Unë rezistoj pasi e di shumë mirë që do të vijë një mazhorancë tjetër në Shqipëri, ndërsa unë do të qëndroj po i njëjti. Sapo të fillojnë veprimet që nuk janë në interes të publikut, në programet tona ne do i denoncojmë dhe të njëjtët militantë të PS-së do të na mbështesin sërish”, shtoi Adi Krasta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Maqedonia e Veriut, 1 mijë raste të reja me C*vid

Maqedonia Veriut të shtunën ka arritur shifrën rekord prej 1,085 rastesh të reja me koronavirus brenda një dite. Po ashtu, në 24 orët e...

Berat, infektohen me C*vid 2 mësuese dhe një inspektor policie

Ditën e sotme janë konfirmuar 12 raste me koronavirus në qarkun e Beratit, të cilat janë kontakte të personave të cilët kanë rezultuar pozitivë...

Pandemia/ Austria mbyll baret dhe restorantet, mësimi do të zhvillohet online

Kancelari Sebastian Kurz njoftoi sot në një konferencë për shtyp se qeveria austriake ka vendosur bllokimin e lëvizjes nga ora 20:00 e mbrëmjes deri...

Britania rikthen karantinën, kryeministri Johnson: “Asnjë alternativë tjetër”

Kryeministri britanik Boris Johnson ka njoftuar një mbyllje kombëtare njëmujore për Anglinë. Rregullat e reja do të hyjnë në fuqi në mesnatën e së...

Kush mund të jetë fituesi i zgjedhjeve, Trump apo Biden?

Ndërsa kanë mbetur pak ditë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, kandidati demokrat për Shtëpinë e Bardhë Joe Biden duket se ka një epërsi...