E premte, 23 Korrik, 2021
24.5 C
Tirana

PS-PD bashkëpunojnë në Durrës, numërimi i votave nis në orën 05:00 të mëngjesit

Dy partitë politike më të mëdha në vend, PS dhe PD, kanë rënë dakord mes tyre që numërimi të nisë në mëngjes, në qytetin e Durrësit.

Mësohet se numërimi i votave në 4 KZAZ, do të nisë në orën 5 të mëngjesit pasi komisionarët e forcave politike kanë shfaqur shenja lodhje dhe kanë kërkuar shtyrje e  fillimit të numërimet.

Pas orës 19:00 në disa qendra votimi në gjithë Shqipërinë nuk u zbatua vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. 

Në Shkodër, në Fier, në Gjirokastër dhe në Dibër disa qendra dorëzuan kutitë, ndërkohë që KQZ i bëri apel komisionereve te mos largoheshin dhe te qëndronin ne detyre deri ne orën 20:00.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Droga në Durrës, a u grabit para se të kontrollohej nga policia?

VIDEO/ Ish-zv. Ministri i Brendshëm rrihet me anëtarin e partisë

Ish-zv. Ministri i Brendshëm i Moldavisë, është grushtuar me një anëtar të Partisë së Ndryshimit gjatë një debati televiziv. Kjo skenë ka ndodhur gjatë...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Ngjarjet kryesore të ditës që lamë pas 1 -LSDM dhe BDI do të shkojnë së bashku në zgjedhjet lokale 2- Ish-krerët e UÇK-së vizitohen në Hagë...

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë të lajmeve 1 -Presidenti i Francës ndërron telefonin pas skandalit me Pegasus 2- Të shtëna me armë pranë Shtëpisë së Bardhë, 2...

Shqipëria e treta në Europë për nivelin e lartë të obezitetit të grave

24.4% e grave në vend konsiderohen obeze, sipas Anketës Demografike dhe Shëndetësore të INSTAT, të vitit 2018, për grup-moshën 15-59 vjeç. Ky tregues matet me...

Varianti Delta dyfishon rastet me koronavirus në ShBA

Gjatë javës që shkoi Shtetet e Bashkuara kishin mesatarisht mbi 26 mijë raste të reja me COVID-19 në ditë - më shumë se dyfishi...