E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Protestuesi sulmon dhe kërcënon gazetaren e Tirana Today

Një incident aspak i këndshëm ka ndodhur sot gjatë protestës së opozitës së bashkuar. Një protestues ka sulmuar gazetaren e Tirana Today, teksa kjo e fundit ndodhej në terren në krye të detyrës, duke pasqyruar protestën e sotme.

Ka qenë pikërisht momenti kur një tjetër protestues u vinte zjarrin zbukurimeve të vëna për Ditën e Verës në trungjet e pemëve nga Bashkia, teksa gazetarja filmonte. Kjo duket se nuk i ka pëlqyer një tjetër protestuesi, i cili ka sulmuar gazetaren e Tirana Today duke tentuar t’i hedhë poshtë celularin e më pas e ka kërcënuar atë, siç duket edhe në pamjet e mëposhtme.

“Hë mi gazetare ça je tu bo? (i shtyn me dorë telefonin)

Ta thyej telefonin”, thotë ndër të tjera djali, i cili më pas vazhdon të prishë zbukurimet e vëna në pemë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...