E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Protesta tek Unaza e Re rrethohet nga FNSH, çfarë po ndodh

Ka filluar protesta e banorëve të Astirit, të cilët ndodhen në ditën e 137 të protestës për mbrojtjen e banesave të tyre.

I pranishëm mes banorëve protestues është ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili, si dhe qytetarë të të tjerë që kanë zgjedhur të mbështesin protestuesit.

Banorët kanë bllokuar rrugën,  ndërsa veç forcave të policisë të cilët kanë qënë të shtuar në numër, janë parë dhe forcat e Ndërhyrjes së Shpejt.

Sipas ‘Fax News’, situata është shumë e tensionuar pasi ka informacion se forcat e ndërhyrjes së shpejtë do të ndërhyjnë për të penguar protestën.

Ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu falenderoi të gjithë qytetarët që i janë bashkuar kësaj proteste mbrëmjen e ditës së sotme.

Kujtojmë që policia ka shoqëruar në komisariat 6 persona, ndërkohë që mbrëmje e djeshme ndryshe nga netët e tjera protesta ka qenë e zgjatur në kohë për shkak të forcave të shumta të policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...

Dështimin e “Lëvizjes Berisha”, nuk e ndal dot as Sali Berisha

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka filluar të ketë fat pa bërë asgjë. Si në shumicën e karrierës së tij politike. Beteja e rrugës që...