E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Protesta për Klodianin/ 900 efektivë zbresin në terren

Sot gjatë ditës është njoftuar mbajtja e një proteste- marshim, si reagim ndaj marrjes së jetës së Klodian Rashës nga një efektiv i forcave Shqiponja. Protesta është parashikuar të nisë në orën 18:00.

Grumbullimi do të nisë në sheshin “Skënderbej”, për të vijuar më pas në formë marshimi në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe Drejtorinë e Policisë.

Rreth 900 forca policore do të jenë në terren, ndërkohë që nga autoritetet; marshimi është konsideruar i paligjshëm për shkak të ndalimit të grumbullimeve në situatën Covid.

Sikundër gjatë 4 ditëve që janë zhvilluar protesta për 25-vjeçarin e ndjerë, edhe sot ka një numër të madh të efektivëve të policisë, të pozicionuar në institucionet kryesore. Autobotët për shpërndarjen e turmave janë vendosur pranë Ministrisë së Brendshme, Kryeministrisë, por dhe pranë Drejtorisë së Policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...