E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Protesta/ Mijëra qytetarë sot drejt Tiranës, akuzat e para: Si po ndërhyn policia

Qindra qytetarë janë nisur sot drejt Tiranës, ku do të mbahet protesta e opozitës, e planifikuar të nisë në orën 11:00 para Kryeministrisë.

Rreth 10 autobusë janë nisur vetëm nga Lezha, ndërsa pritet që dhjetëra autobusë të vijnë nga e gjitha Shqipëria, për të sjellë banorët në kryeqytet.

Por, që në mëngjes ka pasur incidente teksa ish-deputeti i Fierit, Luan Baçi ka akuzuar policinë se po tenton të pengojë protestuesit.

Sipas tij, disa prej pjesëmarrësve në protestë janë marrë në telefon nga policia gjatë natës për të mos qenë në proteste ditën e sotme, por të paraqiten në komisariatin e policisë në orën 9:00 te këtij mëngjesi duke mos i lejuar ata që të mbërrijnë në Tiranë për protestën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...