E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Protesta kundër Ramës në Fier, policia shoqëron disa simpatizantë të PD-së

Mbrëmjen e djeshme polica ka shoqëruar disa nga personat që protestuan në Fier, gjatë vizitës së Ramës në këtë qytet.

Lajm bëhet i ditur nga ish-deputeti Luan Baçi, i cili denoncon se policia ka bërë kontrolle gjatë natës në banesat e personave që morën pjesë në protestë duke shoqëruar disa prej tyre.

Po ashtu, ish-deputeti shkruan se në Patos dhe Roskovec ka pasur disa shoqërime nga radhët e anëtarëve dhe simpatizantëve të PD dhe LSI, lajm ky i konfirmuar edhe nga policia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Digjet flamuri bullgar në Maqedoni/ Reagon ashpër Sofja: Akt vandalizmi

Ministria e Punëve të Jashtme e Bullgarisë ka dënuar aktin e djegies së flamurit bullgar në një karnaval që është mbajtur të mërkurën në...

Ura e Zogut drejt rrënimit, Berisha: Rama urren çdo gjë të Veriut (Foto)

Reshjet e dendura të shiut gjatë ditëve të fundit, kanë dëmtuar edhe më tej një ndër momumentet më të rëndësishme të kulturës në rajonin...

”Shtoi vilat gjatë pandemisë”/ Kunati i Bashës padit për shpifje Veliajn

Erion Isufi, kunati i kreut të opozitës, Lulzim Basha, ka paditur sot për shpifje dhe fyerje kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Isufi e ka...

SHBA: Hetime mbi përgatitjet e policisë për protestën e dhunshme në Kapitol

Zyra e Inspektorit të Përgjithshëm në Departamentin e Drejtësisë, që vëzhgon mbarëvajtjen e punëve në këtë institucion, tha të premten se do të hetojë...

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë/ Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë, kush janë Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja Kur ekipi i parë i alpinistëve arriti të ngjitej në...