E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Protesta e opozitës në vëmendjen e mediave të huaja, ja çfarë shkruajnë

Përkrahësit e opozitës së bashkuar, janë mbledhur sot në protestë, kundër qeverisë Rama. Ata akuzojnë qeverinë për korrupsion dhe lidhje me krimin e organizuar, shkruan the Washington Post,  teksa raporton për protestën para Kryeministrisë.

“Mijëra mbështetës të opozitës së qendrës së djathtë, të udhëhequr nga Partia Demokratike, u mblodhën të shtunën para zyrës së kryeministrit socialist Edi Rama për të kërkuar dorëheqjen e tij”, thuhet ne shkrim.

Kujtojmë që ShBA-të dhe BE, kanë paralajmëruar opozitën të mos përdorë dhunë, por të ulen për dialog.

Ndërkohë, kjo proteste vjen një muaj pas protestës së 16 shkurtit, kur morën vendimin për djegien e mandateve.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...