Kryesore

Protesta/ Blindohet Kryeministria. Ç’kërkon opozita dhe refuzimi i Policisë

               Publikuar në : 08:43 - 16/03/19 S.N

Në orën 11:00 opozita e bashkuar do të nisë sot protestën para Kryeministrisë, e cila është paralajmëruar se do të jetë më e madhe se ajo e 16 shkurtit.

Policia e Shtetit ka angazhuar rreth 1600 efektivë në terren, të cilët do të blindojnë Kryeministrinë, për të shmangur çdo incidentet të mundshëm.

Opozita ka kërkuar leje për tubim pa një afat mbarimi të përcaktuar, gjë që është refuzuar nga Policia, me argumentin se duhet përcaktuar orari i mbylljes së tubimit.

Kështu, afati i dhënë për protestën e sotme është deri në mesnatë, në orën 24:00.

Opozita e bashkuar vendosi djegien e mandateve, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama, një qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT