E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Protesta/ Blindohet Kryeministria. Ç’kërkon opozita dhe refuzimi i Policisë

Në orën 11:00 opozita e bashkuar do të nisë sot protestën para Kryeministrisë, e cila është paralajmëruar se do të jetë më e madhe se ajo e 16 shkurtit.

Policia e Shtetit ka angazhuar rreth 1600 efektivë në terren, të cilët do të blindojnë Kryeministrinë, për të shmangur çdo incidentet të mundshëm.

Opozita ka kërkuar leje për tubim pa një afat mbarimi të përcaktuar, gjë që është refuzuar nga Policia, me argumentin se duhet përcaktuar orari i mbylljes së tubimit.

Kështu, afati i dhënë për protestën e sotme është deri në mesnatë, në orën 24:00.

Opozita e bashkuar vendosi djegien e mandateve, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama, një qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...