Politikë

“Promovojnë ‘Putinizmin’”/ Shkëlzen Berisha del kundër ndërkombëtarëve

               Publikuar në : 20:47 - 15/05/19 Enno

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka reaguar ashpër ndaj diplomatëve ndërkombëtarë prezent në Shqipëri, të cilët kanë dënuar protestën e 11 majit.

Përmes një postimi në “Facebook”, Berisha shkruan se diplomatët po promovojnë ‘Putinizmin’.

Diplomate qe do duhej te mbronin fjalën dhe votën e lire, promovojnë “Putinizmin” duke nxitur arrestimin e atyre qe “guxojnë” ti “SULMOJNE” me parulla.” shkruan Shkëlzen Berisha.

Sipas tij, nxitja e arrestimit të atyre që guxojnë të bëjnë parulla ndaj diplomatëve, promovon ‘putinizmin’.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT