E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Prokuroria përfundon verifikimet/ Klodian Rasha dhe efektivi nuk njiheshin

Prokuroria ka përfunduar verifikimet për vrasjen e 25-vjeçarit, ku ka dalë në konkluzionin se Klodian Rasha dhe Nevaldo Hajdëraj nuk njiheshin. Prokuroria ka përfunduar hetimet për mundësinë e një njohje të mëparshme mes Klodian Rashës, 25 vjeçarit që u vra në orët e para të 8 dhjetorit 2020 nga policia, dhe efektivit të Shqiponjave Nevaldo Hajdëraj.

Këto verifikime u bënë pasi u ngritën dyshime për njohje mes viktimës dhe efektivit të Shqiponjave. Sipas Prokurorisë, efektivi i Skuadrës Shqiponja, Nevaldo Hajdëraj dhe i riu Klodian Rasha nuk njiheshin me njëri-tjetrin. Klodian Rasha u ekzekutua mesnatën e 8 dhjetorit, kur 25 vjeçari kishte thyer rregullat e orës policore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...