E hënë, 29 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Prokuroria e Tiranës ‘trondit’ AKBN, urdhëron arrestimin e disa zyrtarëve të lartë

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar 6 urdhër arreste për disa zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore.

Mësohet se janë arrestuar 5 persona, ndërsa për një tjetër është vendosur masa “arrest shtëpie”.

Veprat e hetuara mësohet se janë ‘mashtrim me pasoja të rënda’, neni 143, ‘kontrabandë me mallra që paguhen akcizë’, neni 172, ‘fshehje të ardhurash’ neni 180, ‘shpërdorim detyre’ neni 248 i Kodit Penal.

Ende nuk janë bërë të ditur emrat e personave të arrestuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...